Odpowiedni dobór podkładu

Twarz gotowa do nałożenia podkładu

Podkład potrafi uczynić naszą cerę idealną. Pod warunkiem, że jest dobrze dobrany.

Dobór podkładu do rodzaju cery

Podkład dobieramy nie tylko według zachęcających recenzji. Musi on idealnie współgrać z naszą cerą, tak, aby maskować, nie wyeksponować niedoskonałości. Jeśli mamy cerę mieszaną lub suchą, szukajmy kosmetyku nawilżającego. Rozważyć możemy wszelkie kremy BB i CC, które łączą w sobie właściwości pielęgnacyjne i odpowiednie krycie. Dla cery tłustej wybierajmy formuły beztłuszczowe – idealnym rozwiązaniem może okazać się podkład w kompakcie. Jeśli z kolei nasza skóra jest wrażliwa, podatna na podrażnienia, znajdźmy podkład bez zapachu, przeznaczony właśnie dla delikatnej cery. Podkład źle dobrany pod kątem cery wyostrzy wszystkie jej wady. Na twarzy niewystarczająco nawilżonej od razu pojawią się drobne skórki, bardziej widoczne staną się również zmarszczki. Z kolei cera tłusta, której zaaplikujemy kosmetyk zbyt ciężki zostanie nadmiernie obciążona co może skutkować powstaniem wyprysków, rozwojem istniejących niedoskonałości.

Matowienie czy rozświetlenie

Wiele kobiet zastanawia się nad tym czy wybrać podkład matujący czy raczej rozświetlający. I znów, wszystko zależy od rodzaju cery. Prawdą jest, że obecnie najpopularniejszy trend stanowi rozświetlenie skóry, cera w stylu choc-choc, czyli w duchu pielęgnacji koreańskiej, która przede wszystkim stawka na nawilżenie i blask. Jeśli jednak mamy z natury świecącą cerę, rozsądniejszym rozwiązaniem będzie jej zmatowienie. Efekt matu sprawdza się także lepiej przy tych twarzach, które wymagają głębszego krycia. Jeśli jednak nie chcemy uzyskać twarzy całkowicie bez blasku, warto zainwestować w delikatny rozświetlacz, który nałożony powyżej kości policzkowych i na grzbiet nosa sprawi, że cera stanie się bardziej promienna. Z kolei, gdy zależy nam na tym, aby móc rozświetlić cerę mimo problematycznej strefy T, nie rezygnujmy z podkładu rozświetlającego. Uzupełnijmy go natomiast w strategicznych miejscach pudrem.

Dobór koloru

Zdecydowanie najtrudniejszy jest dobór podkładu pod kątem koloru. Idealnie dopasowany kosmetyk powinien się wtapiać w skórę. Zbyt ciemny podkład postarzy nas, zbyt jasny może dodać „chorobliwego” efektu. Jak dobrać kolor? Warto wypróbować go na kościach żuchwy. Dobrze jest też dać sobie czas, nawet kilka godzin, aby sprawdzić czy kosmetyk nie utlenia się, zmieniając przy tym kolor. Istotne też jest, że w ciągu roku nasza cera zmienia się, dlatego nie sposób używać jednego podkładu zarówno w zimie jak i w lecie.

Niezależnie od tego na jaki kosmetyk się decydujemy, szukajmy opcji z filtrem UV, jeżeli nasz krem go nie posiada. Troszkę słońca naszej twarzy nie zaszkodzi, ale chociaż odrobinę zbyt wiele będzie mieć poważne konsekwencje dla stanu naszej cery.

Doboru podkładu i malowania się można się nauczyć na kursach, takich jak ten proponowany przez nas.  W ciągu kilku godzin poznamy tajniki make-upu, zarówno codziennego, jak i wieczorowego. Zaletą kursu indywidualnego jest personalne podejście. Dzięki temu nauczymy się wiele o swojej cerze, kształcie oka. Nie można bowiem nauczyć się malować w teorii, “w oderwaniu” od twarzy, która ma różne, indywidualne cechy.

Jak w 3 prostych krokach dobrać podkład do rodzaju skóry? Czytaj dalej.


makijaż i fryzura na ślub dla panny młodej

MAKIJAŻ I FRYZURA ŚLUBNA

Idealna stylizacja ślubna pozwoli wyglądać w tym wyjątkowym dniu jak najlepiej. Wiemy, że ślub to czas, kiedy panna młoda ma wiele na głowie, dlatego powinna móc się odprężyć się, wiedząc, że jest w dobrych rękach wizażystki.

indywidualne lekcje makijażu

INDYWIDUALNA NAUKA MAKIJAŻU

Lekcje makijażu przybliżają informacje z zakresu przygotowania twarzy pod makijaż, przyborów do wykonywania makijażu oraz malowania poszczególnych elementów, zadbania o wygląd brwi, malowania oka, ust czy modelowania twarzy.

makijaż i fryzura na wieczór

MAKIJAŻ I FRYZURA WIECZOROWA

Makijaż pozwala na wykorzystanie zróżnicowanej kolorystyki oraz wyraźne podkreślenie oczu i ust. Aby jednak zagwarantować oszałamiający efekt potrzebne jest odpowiednie dopasowanie makijażu i fryzury do urody danej klientki.

kursy makijażu intensywne i indywidualne

KURSY MAKIJAŻU

Kurs Makijażu jest skierowany do osób zainteresowanych sztuką wizażu. Obejmuje wybór właściwych produktów pielęgnacyjnych , nowoczesne i profesjonalne techniki nakładania produktów kolorowych oraz zrozumienie zawodu wizażysty.

GALERIA

Ciekawe makijaże i fryzury na różne okazje. Przykładowe stylizacje, makeup i fryzury ślubne, wieczorowe, artystyczne i filmowe. Najnowsze trendy makijażu. Zerknij w naszą galerię. 

Bon podarunkowy na naukę makijażu

BON PODARUNKOWY

Bon podarunkowy to wspaniały pomysł na prezent dla każdej kobiety. Idealnie sprawdzi się jako prezent na urodziny, święta czy wieczór panieński. Gwarantujemy, że będzie to wyjątkowy prezent dla każdej kobiety.